شیخ در یک قدمی تیام، دیاباته بهترین گلزن خارجی استقلال می گردد

به گزارش وبلاگ رویانی، مامه تیام مهاجم پیشین آبی پوشان در مدت زمان کم حضورش در استقلال توانست با گلزنی های فراوان نام خودش را در صدر گلزنان خارجی این تیم قرار دهد. تیام در حالی که تنها 13 بار برای استقلال بازی کرد، با زدن 12 گل بهترین گلزن خارجی این تیم شد.

شیخ در یک قدمی تیام، دیاباته بهترین گلزن خارجی استقلال می گردد

مامه تیام با پیراهن استقلال در سه تورنمنت (لیگ برتر، جام حذفی و آسیا) گلزنی کرد و جمعا با 12 گل زده ایران را ترک کرد تا با همین تعداد گل بالاتر از جی.لوید ساموئل، گوران یرکوویچ و فابیو جانواریو قرار گیرد.

دو سال بعد از جدایی تیام، آبی ها دارای یک مهاجم سیه چرده دیگر شدند که با پیراهن شماره 7 در نوک حمله این تیم خوش می درخشد و آمار گلزنی او بسیار نزدیک تیام است.

شیخ دیاباته که حالا محبوب ترین بازیکن استقلال است، با 2 گلی که به تیم الکویت زد، شمار گلهای زده اش برای استقلال را به عدد 10 رساند. او 8 بار در لیگ برتر و 2 بار در لیگ قهرمانان آسیا برای آبی پوشان گلزنی نموده و اگر در جام حذفی هم پیروز به گلزنی گردد، مثل تیام توانسته در هر سه تورنمنت برای این تیم گل بزند.

دیاباته حالا با 10 گل در کنار ساموئل دومین گلزن برتر آبی پوشان است و برای رسیدن به آمار تیام تنها 2 گل احتیاج دارد. 2 گلی که به نظر می رسد او به زودی به آن خواهد رسید.

دیاباته شانس زیادی برای آقای گلی در این فصل دارد و در این صورت او نخستین بازیکن خارجی استقلال است که توانسته آقای گلی لیگ برتر را از آن خود کند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "شیخ در یک قدمی تیام، دیاباته بهترین گلزن خارجی استقلال می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شیخ در یک قدمی تیام، دیاباته بهترین گلزن خارجی استقلال می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید